Solucan gübresi üretimi düzenli planlamalarla yapıldığı takdirde oldukça kazançlı bir tarımsal faaliyet olarak görülmektedir. Solucan gübresi üretiminde kazanç 3 aylık periyotlarla artmaktadır. Yani  10 bin adetle işe başladığınız solucan sayınız doğru ortam ve koşullarda bakıldığı takdirde üç ay sonunda iki katına yani 20 bin adete yükseltebilirsiniz. 10 bin adet solucandan ise bu süreç boyunca 300-400 kg arasında solucan gübresi elde edebilirsiniz. Üretim kapasitesini arttırdığınızda doğru orantılı olarak elde edeceğiniz kazançta artmaktadır.

Son zamanlarda oldukça popüler olan solucan gübresi üretiminden devlet desteği almanızda mümkündür. Bu iş için girişimcilere KOSGEB aracılığı ile hibe verilmektedir. Hibe desteği 60 bin TL civarındadır. Sunulan devlet desteğinde ilk yıl için 5 bin TL, ikinci yılı ise yine 5 bin TL, toplamda 10.000 TL destek verilmektedir. 30 yaş altı genç girişimcilere ve engelli, kadın, gazi ve şehit yakınlarına ise toplamda 20.000 TL destek sunulur. Geriye kalan hibe miktarı ise diğer yıllarda verilmektedir. 

Solucan gübresi üretimi yüksek gelir elde edebileceğiniz bir iş olmasına rağmen düşük bütçelerle başlayabileceğiniz bir iştir.  Kaliteli bir tesis kurmak için ilk olarak 10 bin adet Kırmızı Kaliforniya Solucanı satın almanız gerekmektedir. İşe başlarken seçeceğiniz solucan çeşidir oldukça önemlidir. Çünkü diğer türlerden istediğiniz kadar verim alamazsınız. Aynı zamanda su tankı ve kompost gibi öğeleri de tamamladıktan sonra sene sonunda 1 milyon solucan sayısına ulaşmanız mümkündür.