Ekobigsol Organik® Katı (Granül) Solucan Gübresi tarımsal üretimde, seracılıkta, açık alan yetiştiriciliğinde, fide yetiştiriciliğinde, meyvelerde, sebzelerde, bahçe çiçeklerinizde ve sebzelerinde yani aklınıza gelebilecek bütün ticari tarımsal üretimde ve hobi yetiştiriciliğinde kullanabilirsiniz.

Tohumdan fide yetiştirirken; fide viyollerine solucan gübresi ile doldurarak tohumlar ekilir.

Fideler toprağa dikilirken; fide çukuruna 1 avuç (yaklaşık 50 gr) konularak fide kökleri gübremiz ile temas ettirilip üzeri toprak ile kapatılır.

Fidan dikiminde; fidan çukuruna 1-1,5 kg gübre konur, fidan kökü gübre ile temas ettirilerek yanları toprak ile örtülür.

Meyve ağaçlarında; yaprak izdüşümü (taç izdüşümü) çember şeklinde 15 cm derinliğinde, 15 cm genişliğinde kazılarak yaprak izdüşüm çapı kadar kg  gübre konur ve üzeri toprak ile kapatılır. Örneğin yaprak izdüşüm çapı 3 mt ise 3 kg Ekobigsol Organik® Solucan Gübresi konur. Ve üzeri toprak ile örtülür.

Saksıda çiçek yetiştiriciliğinde; saksı değişimi yapılacaksa veya saksıya yeni çiçek dikilecekse saksı toprağının ¼’ü kadar Ekobigsol Organik® Katı (Granül) Solucan Gübresi konup toprak harmanlanarak ekim yapılır. Mevcut olan saksıdaki çiçeğinize yüzeye 2 cm kadar gübre sererek uygulama yapabilirsiniz.

Bütün uygulamalarda uygulama yapıldıktan sonra mutlaka sulama yapılır.

Ekobigsol Organik® Sıvı (Konsantre) Gübrenin kullanımı daha farklıdır.

Tohum ıslama, fide viyollerini daldırma, damlama sulama, salma sulama ve yapraktan spreyleme yöntemleri ile uygulama yapılabilir.