Ülkemizde ve dünyada solucan gübresine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Katı(Granül) ve sıvı (konsantre) solucan gübresinin verimlilik ve maddi tasarruf açısından bir çok avantajları vardır. Bunun farkına varan çiftçimiz ve bitki üreticilerimiz artık sıvı ve katı solucan gübresini tercih ediyorlar. Ekobigsol®Organik Sıvı Solucan Gübresi, hayvansal ve bitkisel organik atıkların Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının sindirim sisteminden geçirilmesi sonucu elde edilen katı solucan gübresinin toprak için gerekli olan vitamin ve enzimlerle birlikte hidrodinamik kavitasyon yöntemi ile sıvılaştırma işlemine tabii tutulması ile elde edilen konsantre şeklinde sıvı gübredir.

Sıvı Solucan Gübresinin Özellikleri Nelerdir?

Solucan gübresinin üretim şekli çok önemlidir. %70 Büyükbaş havyan güresi ile %30 Organik atıkların karıştırılması ile oluşturulan mama Einsenia Foetida cinsi solucanlara yedirilmesi sonucunda oluşan organik gübreden üretilir.

Satın alacağınız ürün Solucan Çayı olmamasına dikkat ediniz. Solucan Çayının raf ömrü 2 gündür. 2 gün sonra patojenler üremeye başlar. Uygun koşullarda üretilmiş Sıvı Solucan Gübresi, Katı Solucan Gübresinin bütün elementlerini taşır.

Kaliteli sıvı solucan gübresi sulama sistemlerinde tıkanıklığa sebep olmaz.

Sıvı Solucan Gübresi koyu renkli, kıvamı yoğun bir sıvıdır. Suda hemen çözünür kalıntı bırakmaz.