Kırmızı Kaliforniya Solucanları (Eisenia Foetida), toprak solucanlarına kıyasla daha hareketli yapıya sahip oldukları için daha fazla enerji tüketirler. Bunun için de daha çok yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. Kırmızı Kaliforniya Solucanları günlük kendi ağırlıklarının yarısı kadar mama tüketirler. Ortalama ağırlığı 0,6-0,7 gr olan 10.000 adet Kırmızı Kaliforniya Solucanının günlük mama ihtiyacı 3-3,5 kg’dır. Bunun yarısını kendi hayatlarını idame ettirmek için kullanan solucanlar yarısını da gübrelerler.

Kırmızı Kaliforniya Solucanlarına verilen mamanın kalitesi üreteceğiniz gübrenin kalitesini belirler. Solucanlar %70 Büyükbaş hayvan gübresi ile %30 Organik atıklardan oluşan mama ile beslenir. Büyükbaş hayvan gübresi seperatörden geçirilerek sıvı %80 oranında ayrılır. Katı gübre yaklaşık 3-4 ay boyunca ısısı kontrol edilerek (70 °C geçmeyecek şekilde) haftada 3-4 defa karıştırılarak ve nemlendirilerek her tarafı eşit şekilde fermente olması sağlanır. Diğer yandan çürümüş sebze ve meyve atıkları, ot, saman, kurumuş yaprak (iğne yapraklılar hariç), talaş, yumurta kabuğu, çay posası, ham kağıt (kimysal işlem görmemiş) ürünlerde eklenerek Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının rahatça sindirim sisteminden geçirebilmesi için kırıcı makinelerden geçirilerek parçalanır. Bu esnada büyükbaş hayvan gübresinin içerisinde olabilecek zararlılar da (danaburnu v.s.) bertaraf edilmiş olur.

Artık mama Kırmızı Kaliforniya Solucanlarına verilmeye hazırdır. Yatak üzerine yaklaşık 5-6 cm mama serilir. Kırmızı Kaliforniya Solucanları yüzey solucanları olduğu için (yüzeyle 8 cm arasında yaşamını sürdürür) 5-6 cm daha fazla mama vermeye gerek yoktur. Mama verme işlemi haftada bir tekrarlanır. Bu arada yatak sıcaklığı kontrol altında tutulmalıdır. Kışın ısıtma sistemi ile yatak sıcaklıkları arttırılarak 20-22 °C’lerde tutulmaya çalışılır. Yazın da bu sıcaklıkların üzerine çıkmaması sağlanmalıdır. Kırmızı Kaliforniya Solucanları %80 nemli ortamı sever. Yataklar kontrollü olarak nemlendirilerek bu seviyede tutulmalıdır. Yatak kontrolleri sıcaklık ölçer ve nem ölçerlerle yapılmalıdır.