EKOBİGSOL® ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ %100 Organik olduğu için ekim esnasında özellikle ceviz fidan köklerinin solucan gübresi ile temas ettirilmesi çok önemlidir. Ceviz fidanlarının ekiminde fidan çukuruna uygulama yapılabildiği gibi ceviz ağaçlarında da solucan gübresi uygulaması pratik ve kolaydır.

Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, pH dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren, EKOBİGSOL® ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ sayesinde daha dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.

Ekobigsol® %100 Organik Solucan Gübresi Cevizlerde Uygulanması;  Ekobigsol %100 Organik Katı Solucan Gübresi ve Ekobigsol %100 Organik Sıvı (Konsantre) Solucan Gübresi uygulaması olarak iki şekildedir.

Yeni dikilecek saçaklı kök ceviz fidanlarında Eylül, Ekim ve Kasım ayları en uygun zamandır. Tüplü fidanlarda ise her zaman ekim yapılabilmektedir. Saçaklı kök veya tüplü ceviz fidanları dikim yapılırken fidan çukuruna 1-1,5 kg Ekobigsol® Organik Katı Solucan Gübresi kök ile temas ettirilecek şekilde uygulama yapılmalıdır ve can suyu verilmelidir.

Ceviz ağaçlarında ise Ekobigsol® Organik Katı Solucan Gübresi; Ağacın yaprak izdüşüm (taç izdüşüm) yani kök gelişlim çapı kadar kg uygulama yapılmalıdır. Yaprak izdüşüm çapı yaklaşık 15 cm derinliğinde, 15 cm çapında çember şeklinde veya kaz ayağı çekilerek kazılmalı katı solucan gübresi uygulaması yapılarak gübrenin hava ve güneş ile teması kesilmelidir. Daha sonra da mutlaka nemlendirme yapılmalıdır.

Ekobigsol® Sıvı (Konsantre) Solucan Gübresinin ceviz ağaçlarında uygulanması ise; ağaca suyu yürümeye başladıktan yaklaşık 10 gün sonra dekara 1 Lt olacak şekilde damlama sulamadan uygulanmalıdır. Damlama sulama yok ise aynı miktar taral veya sırt pompası ile kök bölgesi ve gövdeye uygulanmalıdır. 21’er gün aralıklarla dekara 400-450 cc olacak şekilde 3 defa yapraktan uygulama yapılmalıdır. (çiçeklenme döneminde, meyve tutumunda ve meyve irileşme döneminde)