Bahçenizde solucan gübresi üretimi için ilk olarak size yeterli miktarda Kırmızı Kaliforniya Solucanı almanız gerekmektedir. Daha sonra solucanlar için uygun bir kap ve mama için besin atıklarını kullanabilirsiniz.

Gerekli olan üretim malzemelerini temin ettikten sonra kağıt ve karton parçalarını kullanarak solucanlar için kabın içerisine bir yatak yapılmalıdır. Solucanlar için mamayı da bu yatağa koyarak üzerine boş bir kat yerleştirebilirsiniz. En alttaki bölüm dolmaya başladıktan sonra solucanlar yeni yemek arayışında olacaklar ve üste çıkmaya başlayacaklardır. Her dolan kattaki gübreyi alarak bitkileriniz için kullanabilirsiniz. Bu işlem doldur boşalt yöntemi ile devam etmekte olup sürekli bu şekilde yenileyebilirsiniz.

Bahçede solucan gübresi üretimini hobi amaçlı yapmak istiyorsunuz 500-1000 adet arası solucan sizin için yeterli olacaktır. Ortalama olarak 60×60 cm kutularda bu solucanları besleyebilirsiniz. Mutfaktan çıkan bitkisel atıkları bir iki gün beklettikten sonra solucanlara vermeniz daha uygundur. Muz kabuğu ve çay posasını çok seven solucanlar için asitli, tuzlu ve yağlı maddelerden uzak durmalısınız.

Güneş ışığını sevmeyen solucanlar için uygun bir ortam yaratmanız gerekmektedir. Nemli ortamı seven solucanlara suyu püskürterek nem ortamını doğru oranda sağlayabilirsiniz. Solucanların yaşayabileceği sıcaklık 15-25 derece arasındadır. Evinizde bitkisel atıkları göz kararı 3 parmak yüksekliğinde olacak şekilde verebilirsiniz.